امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ شما در نکس فان هستید.
به سایت نکس فان خوش آمدید.
صفحه اصلی » استاندارد سرعت شبکه ۵G منتشر شد: ۲۰ گیگابیت بر ثانیه یا ۲۰ برابر حداکثر سرعت ۴G LTE
GHV

استاندارد سرعت شبکه ۵G منتشر شد: ۲۰ گیگابیت بر ثانیه یا ۲۰ برابر حداکثر سرعت ۴G LTE

استاندارد سرعت شبکه 5G منتشر شد: 20 گیگابیت بر ثانیه یا 20 برابر حداکثر سرعت 4G LTE

۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه؟ ۱ مگابیت بر ثانیه؟ ۲ مگابیت بر ثانیه؟ ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه؟ اینترنت گیگابیتی؟ … استاندارد نسل پنجم مخابراتی رو به شکل گیری است و سرعتی که برای انتقال اطلاعات روی این شبکه مخابراتی در نظر گرفته شده است، ۲ برابر آنچه که تصور می شود و چندین برابر حد تصور ماست(!)، سرعت انتقال اطلاعات روی نسل پنجم مخابراتی برابر ۲۰ گیگابیت بر ثانیه در نظر گرفته شه است.

هر چند نسل چهارم مخابراتی هنوز به صورت فراگیر در دنیا حاکم نشده است و در بازارهای در حال توسعه به طرز شدیدی مورد استقبال است، اتحادیه بین المللی مخابرات در حال کار بر تدوین و توصیف استاندارد های مورد نیاز برای نسل بعدی ارتباطات موبایلی است. در هفته ای که گذشت، یعنی ۱۰ تا ۱۸ ژوئن گروه نماینده ها بر روی مشخصاتی که باید نسل پنجم مخابراتی داشته باشد، گفتگو و بحث کردند.

ITU یا همان اتحادیه بین المللی مخابرات تصمیم گرفته است تا نسل پنجم مخابراتی بتواند تا سرعت ۲۰ گیگابیت بر ثانیه را به بشریت هدیه دهد. این یعنی ۲۰ برابر نهایت سرعت نسل چهارم مخابراتی که برابر ۱ گیگابیت بر ثانیه است. بد نیست که بدانید از ۱ گیگابیت بر ثانیه نسل چهارم مخابراتی یا همان ۴G تا کنون حداکثر ۴۵۰ مگابیت برثانیه آن هم در LTE cat.9 ، به تحقق پیوسته است. این بدین معناست که شما در نسل پنجم ارتباطات مخابراتی، قادر خواهید بود یک فیلم UHD را تنها در کسری از ثاینه دانلود کنید. متحیر کننده است.

اینترنت نسل پنجم همچنین از اینترنت اشیا (IoT) هم پشتیبانی می کند. ITU در نظر دارد که اینترنت نسل پنجم بتواند تا ۱ میلیون شی متصل به اینترنت را در هر کیلومتر مربع با متوسط سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را سرویس دهی کند.

بد نیست که بدانید ITU در نظر دارد تا نام استاندارد نسل پنجم را IMT-2020 بگذارد اما رای نهایی ۴ ماه دیگر و در اکتبر مشخص خواهد شد. شبکه نسل چهار با نام IMT-Advanced نام گذاری شده است و نسل سوم به عنوان IMT-2000. طبق برنامه ریزی ها، نسل پنجم مخابراتی در سال ۲۰۲۰ برای استفاده تجاری مهیا خواهد بود اما نمونه هایی از آن در بازی های المپیک زمستانه سال ۲۰۱۵ PyeongChang به نمایش گذاشته خواهد شد.

فکر نمی کنیم اگر بپرسیم نظر شما درباره این استاندارد و این سرعت شبکه ۵G چیست، پاسخ صحیح دریافت کنیم، بگذریم، حال شما چطور است؟! از شوخی که بگذریم، به نظر شما چنین پهنای باند فوق العاده ای آن هم روی موبایل های ما، زیرساخت که سرویسی خواهد شد؟

 

مطالب مشابه

  1. ستاره پرسپولیس و همسرش (+عکس)
  2. حاشیه‌ساز شدن«ماه عسل» در روز اول نمایش / علیخانی: نای جنگیدن ندارم
  3. جدید ترین گوشی شرکت اپل + عکس
  4. 17 شغل با بالاترین حقوق پرداختی در اپل
  5. آخرین آشوب مرتضی پاشایی

برچسب ها

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.