امروز یکشنبه , ۹ بهمن , ۱۴۰۱ - ساعت :

به خطر افتادن 600 میلیون اسمارت فون سامسونگ با یک باگ امنیتی در صفحه‌کلید SwiftKey

جمهوری اسلامی ایران

به خطر افتادن ۶۰۰ میلیون اسمارت فون سامسونگ با یک باگ امنیتی در صفحه‌کلید SwiftKey

به خطر افتادن ۶۰۰ میلیون اسمارت فون سامسونگ با یک باگ امنیتی در صفحه‌کلید SwiftKey

به خطر افتادن 600 میلیون اسمارت فون سامسونگ با یک باگ امنیتی در صفحه‌کلید SwiftKey

بر اساس گزارشی از NowSecure، یک باگ امنیتی در صفحه‌کلید SwiftKey که به‌صورت پیش‌فرض در محصولات گلکسی سامسونگ وجود دارد، پیدا شده و باعث به خطر افتادن بیش از ۶۰۰ میلیون اسمارت فون این شرکت شده است

شرکت امنیتی نام‌برده، اعلام کرد که نسخه‌های موجود در مارکت های اپل و گوگل، از گزند این باگ در امان هستند. به این معنی که تنها محصولات شرکت سامسونگ که به‌صورت پیش‌فرض از این صفحه‌کلید استفاده می‌کنند، درخطرند.

شرکت NowSecure، این باگ امنیتی را سال پیش کشف کرد وآن را در دسامبر ۲۰۱۴ به اطلاع سامسونگ رساند. بااینکه سامسونگ به نظر برای رفع این باگ امنیتی، Patch ای را برای تمام اپراتورهای تلفن همراه منتشر کرده است، اما بر اساس ادعا خود NowSecure هنوز بسیاری از اپراتورها این آپدیت را برای کاربران خود منتشر نکرده‌اند. در ایالات‌متحده، گلکسی اس ۶ اپراتورهای Verizon و Sprint، گلکسی اس ۵ اپراتور T-Mobile و گلکسی اس ۴ مینی اپراتور AT&T هنوز آپدیت را دریافت نکرده‌اند. از وضیعت سایر تلفن‌ها نیز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

بر اساس NowSecure، کیبورد SwiftKey می‌تواند توسط یک هکر از راه دور کنترل شود و هکر به‌راحتی به اجرای فرامین سطح بالای خود بپردازد. خوشبختانه، هکرها تنها زمانی می‌توانند که به این تلفن متصل شوند که کاربر از یک وای فای غیر امن استفاده کند. جزییات این خبر را می‌توانید در اعلامیه خود شرکت و از این لینک مطالعه کنید.

هکرهایی که بتوانند از این ضعف امنیتی استفاده کنند، به‌راحتی می‌توانند بسیاری از اعمال شمارا، کنترل یا حتی تغییر دهند. به‌عنوان ‌مثال دسترسی به اطلاعات جی‌پی‌اس، دوربین، میکروفون، نصب نرم‌افزارهای خرابکار بدون اطلاع کاربر، بررسی پیغام‌ها و تماس‌ها و حتی دسترسی به اطلاعات محلی مانند تصاویرتان، ازجمله اعمالی است که این صفحه‌کلید به آن دامن می‌زند.

ازآنجایی‌که این صفحه‌کلید به‌صورت پیش‌فرض در گوشی‌های سامسونگ قرارگرفته، امکان حذف این نرم‌افزار وجود ندارد. البته خطر تنها زمانی که شما از این صفحه‌کلید استفاده می‌کنید، در کمین نیست بلکه، اگر از وای فای غیر امن هم استفاده کنید می‌توانید در دام این باگ بیفتید. NowSecure می‌گوید برای در امان ماندن از گزند هکرها، کاربران این گوشی‌ها بهتر است از وای فای غیر امن استفاده نکنند و یا تا انتشار آپدیت شرکت سامسونگ از گوشی دیگری استفاده کنند.

 


راهنمای نیو وان مووی :

  • 1- برای سهولت در دانلود بهتر است از نرم افزار های مدیریت دانلود استفاده کنید
  • 2- جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید . [ایمیل www ندارد .]
  • 3- لطفا از توهین در نظرات خودداری کنید ، با کاربر خاطی برخورد لازم انجام خواهد شد .
  • 4- جهت درخواست فیلم از فرم درخواست فیلم استفاده کنید .


ss